Od září 2022 opět očkujeme proti chřipce V ordinaci máme tetravakcínu ( Influvac Tetra ). Zájemci se mohou objednat klasicky přes webové stránky s uvedením důvodu = očkování proti chřipce.
Oproti vyspělým státům je u nás proočkovanost stále nízká. Vzhledem k tomu, že v předchozí sezóně bylo díky Covidu chřipek minimálně, předpokládají odborníci nárust onemocnění chřipkou o polovinu vyšší než v předchozích letech ! Už nyní je zjevný nárust pacientů s nachlazením, protože vzhledem k loňským protiepidemickým opatřením je imunita populace snížena.
Např. u pacientů nad 65 let a diabetiků snižuje riziko hospitalizace na JIP až o 80 % !!!

Očkování proti chřipce je ze zdravotního pojištění hrazeno: osobám starším 65 let,  osobám po splenektomii nebo transplantaci krvetvorných buněk, osobám trpícím závažným chronickým onemocněním srdce a cév, dýchacích cest, ledvin nebo diabetem ( na inzulinu nebo s komplikacemi ). Doporučeno je i očkování zároveň proti chřipce i proti Covidu.
Na očkování proti chřipce osobám, kterým není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění, přispívají zdravotní pojišťovny  většinou okolo 550 Kč.

Očkování posilovací dávkou proti Covidu 19

OČKOVÁNÍ COVID 19 – stále máme k dispozici očkovací látky Pfizer pro základní očkování a pro přeočkování Pfizer BA.1 i BA.4-5:
Očkovat posilující dávkou se pacienti již po 5 měsících po základním očkováním, po očkování vakcínou Janssen lze již po 2 měsících.
Zájemci ať se hlásí nejraději na e-mail doktordolezel@seznam.cz, event. na telefon 327 340 153 ( denně máme ale i 80 telefonátů ).
Neobjednávejte se na očkování přes web sami, nelze denně očkovat všemi vakcínami a lze očkovat jen určitý počet !!

NOVAVAX – nově
Vakcínu Novavax lze rovněž podat jako posilovací dávku osobám ve věku 18 let a starším po předchozím základním očkováním ostatními vakcínami ( Pfeizer, Moderna, Astra Zeneca, Janssen )
Posilovací dávku vakcíny Novavaxu lze podat intramuskulárně přibližně za 6 měsíců po primární sérii vakcíny Novavax osobám ve věku 18 let a starším (homologní posilovací dávka).
Vakcínu Novavax máme k dispozici v ordinaci.