Tlakový holter

Provádíme vyšetření tzv. tlakovým holtrem = ambulantní monitorování krevního tlaku. Zapůjčíme vám domů krabičku, která bude několikrát denně měřit váš tlak. Počítačovým programem pak záznam vyhodnotíme. Je to daleko přínosnější, než jednorázové změření tlaku. Lze pak odlišit pacienty s tzv. „syndromem bílého pláště“, kteří mají vysoký tlak jen v ordinaci a doma je tlak normální. Zjistí se i, zda tlak nestoupá v nočních hodinách, kdy je to nebezpečnější a léčbu lze pak podle toho upravit.

10414929_709444505768399_1178342082454549775_n
Je to další z metod, za kterými jste dříve museli dojíždět k odborníkům, dlouho předem se na ně objednávat a teď vám ho uděláme přímo v ordinaci. Protože je přístroj permanentně využíván, rozhodl jsem se zakoupit další, aby se dostalo na každého pacienta, pro kterého je vhodné.
Málokdo si uvědomí, jaký je to pokrok v léčbě vysokého tlaku. Nedávno jsem se v článku dočetl, že americký president Roosvelt měl běžně tlak 190/120, ale léčba v té
době vlastně žádná nebyla. Zemřel v roce 1945 na mrtvici a v té době dosáhly hodnoty jeho tlaku 300/190 !!!
Můžeme si udělat malou rekapitulaci – na EKG se muselo na internu, na změření cukru k diabetologovi, přístroj na měření dlouhodobého cukru nemají ani někteří diabetologové.
Na výsledek zánětlivého faktoru jste museli čekat do druhého dne, teď ho máme za 5 minut.
Na změření ředění krve při užívání Warfarinu jste museli do nemocnice a čekat několik hodin nebo do druhého dne na výsledek. Vyšetření stolice na skryté krvácení dodnes někde nedělají a díky němu jsme u několika pacientů včas zjistili nádory v počátečním stádiu.

Na rehabilitaci bylo nutné se objednat minimálně 14 dní předem, pak jste na ni dojížděli 2 – 3 x týdně, takže pokud vás něco bolelo, zabrala vám tato léčba 5 – 6 týdnů. U nás vás objednáme druhý den a můžete chodit denně, což přináší mnohem lepší účinek.
Rázovou vlnu používáme jako jediní na okrese.
Nízkofrekvenční ultrazvuk Sirio je v naší ordinaci v Nymburce a další je zatím jen v Praze.
A na vše vás objednáme přímo na určitý čas, abyste nemuseli ztrácet čas čekáním.
Část pacientů toto vše přivítala a jen během minulého měsíce se nově zaregistrovalo 40 lidí, což nás těší. Určitě též ocenili příjemnou a pečlivou doktorku Cermanovou, vlídné a šikovné sestřičky ( Freudenfeldovou a Kořínkovou ) a perfektní masáže a přístrojovou léčbu od sestřičky Severové.